امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

حضور علما در بلاد ضروری است پنجشنبه ۷ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳:۵۰


حضور علما در بلاد ضروری است تعداد بازدید: ۳۱۴

  دادستان ویژه روحانیت استان همدان در جمع طلاب و فضلای این شهر که در قم تحصیل می کنند، حضور یافت و از فضلای حوزه که از نظر علمی و اخلاقی غنی شده اند خواست در بلاد خود حضور یابند و شهر را از وجود عالمان عامل غنی کنند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام بیگلری دادستان ویژه روحانیت استان همدان در جلسه طلاب و فضلای استان همدان با تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: در دوران طاغوت طلاب با مشکلات زیادی رو به رو بودند.
 
 وی ادامه داد: فقر و مشکلات طلبگی در جای خودش وجود داشت؛ اما از نظر سیاسی رژیم سابق نیمه شب به حوزه ها می ریختند و طلاب را دستگیر می کردند و می ترساندند که مبادا علیه رژیم اقدامی انجام دهند.
 
حجت الاسلام بیگلری اظهار داشت: در واقع خداوند با پیروزی انقلاب اسلامی دست پلید شیطان را از سر ما کوتاه کرد و این امام خمینی(ره) بود که به کشور ما عزت داد و به دنیا فهماند که همه انسان های آزاد اندیش می توانند جلوی کفر ایستادگی و تغییر و تحول ایجاد کنند. 
 
دادستان ویژه روحانیت با بیان اینکه ایران اسلامی ام القری جهان اسلام است، تصریح کرد: همه کشور های مسلمان در سراسر جهان چشم به این کشور دوخته اند، در واقع امروز ایران با علمداری رهبر معظم انقلاب همچنان به پیش می رود هر چند که دشمنان سعی کردند که با ایجاد دست اندازهایی جلوی این پیشرفت را بگیرند.
 
حجت الاسلام بیگلری با بیان اینکه امام خمینی(ره) فرمودند نگهداری انقلاب از اصل انقلاب سخت تر است، گفت: در گذشته همه سرمایه های کشور ما به جیب های کشورهای غربی می رفت ؛ولی امام با انقلابی که ایجاد کردند دست همه آنها را از کشور کوتاه کرد و رهبر معظم انقلاب با درایت و هوشیاری که دارند با یاری حق تعالی همچنان این علم را در دست دارند تا آن را به دست صاحب اصلیش برسانند.
 
وی با اشاره به اینکه دشمنان از هیچ توطئه ای علیه کشورمان دریغ نمی کنند، تصریح کرد: امروزه مسائل داخلی کار را کمی پیچیده کرد و گرنه دشمنان خارجی که نمی توانند هیچ غلطی بکنند.
 
حجت الاسلام بیگلری با بیان اینکه در بلاد به حضور علما بسیار نیاز است، ابراز کرد: اگر روحانیان در بلاد حضور نیابند و سنگرها را بدست نگیرند برخی افراد نالایق و بدون تخصص بر روی کار می آیند که فسادشان هم به جامعه سرایت می کند.
 
دادستان ویژه روحانیت با اشاره به برخی از مشکلات جامعه امروزی اظهار داشت: مدعیان دروغین، اسلام آمریکایی و شیطان پرستی از جمله مسائلی هستند که امروزه گریبانگیر جوانان شده است، بنابراین بایستی در این حوزه ها فعالیت کنیم و اجازه ندهیم اعتقاد مردم متزلزل شود.
 
وی مسلمانان بی تفاوت را یک نوع خطر برای جامعه اسلامی دانست و اظهار داشت: وجود ولایت فقیه در کشور، دشمنان را ناامید کرده است، بنابراین نبایستی بگذاریم نائب امام زمان(عج) تنها بماند.
 
حجت الاسلام بیگلری با اظهار تاسف گفت: متاسفانه برخی نسبت به انقلاب اسلامی هیچ تعصبی ندارند؛ بنابراین برای پر کردن این خلأها می طلبد که روحانیان در منطقه حضور جدی پیدا کنند.
 
وی با اشاره به فواید و مضرات فضای مجازی اظهار داشت: امروزه دشمن به وسیله این تکنولوژی یکسری تهدیدات را برای جامعه اسلامی بوجود آورده است که این آسیب جدی برای کشور به شمار می آید؛ ولی ما هم می توانیم از این ابزار به درستی استفاده و مردم را با چهره واقعی اسلام آشنا کنیم.
 
  در ادامه جلسه آقا ابطحی مدیر کل اطلاعات استان به برخی از مسائل منطقه ای اشاره کرد و دشمن را در نقشه هایی که برای جهان اسلام داشت ناکام دانست.