امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

بررسی مشکلات استان همدان با حضور دو مدیر کل مهم استانی پنجشنبه ۷ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۶:۳۲


بررسی مشکلات استان همدان با حضور دو مدیر کل مهم استانی تعداد بازدید: ۲۹۸

در جلسه ماهانه طلاب و فضلای استان همدان که در قم تحصیل می کنند دو تن از مدیران کل استان با حضور در این جمع به بررسی برخی مشکلات و آسیب های فرهنگی این استان پرداختند و در این زمینه چاره اندیشی کردند.

 

 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای استان همدان، روز گذشته با حضور حجت الاسلام بیگلری دادستان ویژه روحانیت و آقای ابطحی مدیر کل اطلاعات استان همدان در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار شد.
 
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام ذبیح الله نعیمیان نماینده طلاب و فضلای استان همدان ضمن خیر مقدم و اشاره به موضوع جلسه به مسائل اجتماعی، سیاسی و صیانتی از حوزه های علمیه پرداخت و ارتقای بصیرت را از وظایف سنگین روحانیت دانست.
 
وی گفت: ممکن است که همه ما رفتاری اخلاقی داشته باشیم ولی امکان این هم وجود دارد که ما در نقش آفرینی اخلاقی، اجتماعی در بستری حرکت کنیم که از مسیر اصلی فاصله داشته باشد.
 
حجت الاسلام نعیمیان با اشاره به برخی از مشکلات استان همدان اظهار داشت: زمانی که برخی از مشکلات موجود در همدان را بدانیم شاید این یک تلنگری باشد برای ما که خود را برای انجام دادن کاری آماده کنیم.
 
عضو مجمع نمایندگان طلاب افزود: اگر روحانیت با دید بصیر به این مسائل نگاه نکند ممکن است که مسیر اصلی حرکت نکند و امکان انحرافش بسیار است.
 
وی با بیان اینکه حوزه در مقابل با انحرافات سیاسی برخی افراد نبایستی سکوت کند، گفت: اینکه برخی آقایون روحانی در مسائل سیاسی منحرف شده اند و حوزه علمیه در مقابل آنها ساکت است بایستی ببنیم که دلیل آن چه می تواند باشد.
 
حجت الاسلام نعیمیان افزود: چگونه می شود که برخی موسسات علم تقابل علیه نظام را برداشته اند و در سکوت حوزویان صحنه شهر را تغییر می دهند و خیلی راحت بدون اینکه کسی سد راه آنها شود فعالیت های خود را انجام می دهند، برای برخی جای سئوال است.
 
وی در پایان اظهار داشت: وقتی رهبر معظم انقلاب شعارها و علم های انقلابی را بلند می کنند، چگونه می شود که برخی از شخصیت ها در مسیر مخالفت با ایشان قدم می گذارند اینها همه یک آسیب شناسی جدی می خواهد و هر کدام از ما بایستی مشخص کنیم که در این راستا چه وظیفه ای داریم.
 
http://mntqom.com/image_gallery/file/large_81.jpg