امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

جلسه طلاب و فضلای شهرستان کبودر آهنگ برگزار شد  پنجشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵:۰۳


جلسه طلاب و فضلای شهرستان کبودر آهنگ برگزار شد  تعداد بازدید: ۲۶۹

جلسه طلاب و فضلای شهرستان کبودر آهنگ استان همدان 26 دی ماه 96 در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسکندری، استاد حوزه و حجت الاسلام و المسلمین عرفان استاد درس اخلاق برگزارشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای شهرستان کبودر آهنگ استان همدان   26 دی ماه 96 در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم  با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسکندری، استاد حوزه و حجت الاسلام و المسلمین عرفان استاد درس اخلاق برگزارشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری در ابتدای جلسه با اشاره به برخی از جریانات انحرافی ابراز کرد: این جریا های انحرافی در جامعه وجود دارد که برخی از طلاب از افراد بیرونی تاثیر می پذیرند و این آثار مخربی بر حوزه و جامعه دارد.

 

 وی با بیان اینکه جریان روحانیت اصیل ترین جریانی است که در طول تاریخ اسلام وجود داشته است، گفت: دشمن در تلاش است که در حوزه های علمیه نفوذ پیدا کند بنابراین بایستی برای مانع شدن آن تمام تلاشمان را به کار ببریم.

 

استاد حوزه، کار یک روحانی را تبیین تبلیغ و ترویج دین دانست و اظهار داشت: روحانیت در طول تاریخ باعث شد شیعه و اسلام حفظ شود، در واقع روحانیت آثار علمی فراوانی را به جامعه تقدیم کرده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری با اشاره به اینکه روحانیت شهدای زیادی را تقدیم اسلام کرده است، اظهار داشت: روحانیت در هشت سال دفاع مقدش شهدای زیادی به انقلاب هدیه کرد، به گونه ای که می توان گفت بیشترین شهدا از این قشر است.

 

وی ادامه داد: روحانیت قشر پر تلاش و خدومی است که بایستی مراقب پیرامون خود باشد و اجازه ندهد دشمن در آنها نفوذ کند، چون دشمنان به این فکر افتاده اند که در این قشر خدوم نفوذ پیدا کنند و از طریق آنها به انقلاب و نظام اسلامی ضربه وارد کنند.

 

استاد حوزه اظهار داشت: دشمنان با توجه به اینکه روحانیت در عامه مردم هستند و با آنها ارتباط های نزدیک دارند، سعی دارند برنامه ای را طرح ریزی کنند که این قشر اصیل را منحرف کنند.

 

وی در ادامه اظهار داشت: سه جریان فکری در دنیا وجود دارد، نخست جریان مارکسیسم که در گذشته قدرت داشت و اخیرا هم در کشور ما زنده شده است، ولی هنوز قدرت نگرفته است، اگر برای این موضوع فکری نشود در آینده خطر آفرین است.

 

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری با بیان اینکه جریان مارکسیستی یک جریان مرده در دنیا است گفت: این جریان در کشور ما وجود دارد و طلاب بایستی برای پاسخ گویی به آن خودشان را آماده کنند.

 

استاد حوزه، جریان فمینیسم و لیبرال را جریان های خطرناک در حال شکل گیری در کشور دانست و ابراز کرد: با یستی جلوی این جریان های انحرافی را گرفت و اجازه نداد در کشور رشد کنند.