امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

طلاب نبایستی بزرگان را به کوچکی یاد کنند پنجشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶:۴۶


طلاب نبایستی بزرگان را به کوچکی یاد کنند تعداد بازدید: ۲۵۳

حجت الاسلام و المسلمین عرفان با اشاره به خاطره ای از بزرگان عنوان کرد: طلاب نبایستی بزرگان را به کوچکی یاد کنند و رعایت ادب را نسبت به آنها همیشه سر لوحه زندگی خود قرار دهند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام و المسلمین عرفان استاد درس اخلاق در  جلسه طلاب و فضلای شهرستان کبودر آهنگ مساله «ادب» را یک مساله بسیار مهم دانست و اظهار داشت: حرمت ها را بایستی بشناسیم و پاس بداریم.

 

وی ادامه داد: خیلی از بزرگان با رعایت ادب به جایگاههای بالایی رسیده اند، بنابراین رعایت ادب آسان و سر نوشت ساز است در صورتی که ادب را رعایت نکنیم سرنوشت سوز خواهد شد.

 

استاد درس اخلاق، احترام به بزرگان را بسیار مهم و پر برکت دانست و گفت: بسیاری از بزرگان فرمودند جایی که رعایت ادب کردند، اگر خداوند متعال چیزی به آنها هدیه کرده است به خاطر رعایت آن ادب بوده است.

 

وی با اشاره به خاطره ای از بزرگان عنوان کرد: طلاب نبایستی بزرگان را به کوچکی یاد کنند و رعایت ادب را نسبت به آنها همیشه سر لوحه زندگی خود قرار دهند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عرفان اظهار اشت: رعایت ادب با کمی مراقبه کردن قابل حل است ولی آنچه بسیار سخت است و انسان را بیچاره می کند تهذیب نفس است یعنی پاک کردن قلب از همه رذائل درونی.

 

وی با اشاره به روایتی از ائمه معصوم(ع) گفت: امام علی(ع) می فرمایند، اگر کسی نتواند تهذیب نفس کند نمی تواند از عقل خود استفاده کند، بنابراین انسان تا تهذیب نفس نکند بیچاره است و تا خود را از هرگونه پلیدی پاک نکند رهایی نمی یابد، بنابراین بایستی تلاش کنیم حالت ها، عادتها و صفت های بد را از خودمان دور کنیم.