امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

دشمن به دنبال نفوذ در حوزه علمیه است چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۵:۳۷


دشمن به دنبال نفوذ در حوزه علمیه است تعداد بازدید: ۲۷۴

حجت الاسلام و المسلمین نقوی اشاره ای به دیدار مجمع نمایندگان طلاب با رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر انقلابی بودن حوزه داشت و گفت: بحث انقلابی بودن حوزه از این جهت است که دشمنان در فکر نفوذ در این نظام هستند و حوزه علمیه هم از این مساله مستثنی نیست.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین حسین نقوی نماینده طلاب و فضلای فامنین از استان همدان در جلسه طلاب و فضلای این شهرستان  به گزارشی از عملکرد مجمع نمایندگان در دوره هفتم اشاره داشت و ابراز کرد: یکی از فلسفه ها و اساس ایجاد مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم بحث ولایت مداری و انقلابی ماندن حوزه علمیه قم است.

 

حجت الاسلام و المسلمین نقوی اشاره ای به دیدار مجمع نمایندگان طلاب با رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر انقلابی بودن حوزه داشت و گفت: بحث انقلابی بودن حوزه از این جهت است که دشمنان در فکر نفوذ در این نظام هستند و حوزه علمیه هم از این مساله مستثنی نیست.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه این انقلاب به راحتی به وجود نیامد و خون هزاران جوان برای به دست آمدنش هزینه شده است، گفت: انقلاب از حوزه علمیه آغاز شد و دشمنان امروز به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهند انحرافی در نظام و انقلاب ایجاد کنند بایستی در حوزه های علمیه نفوذ کنند.

 

نماینده طلاب و فضلای فامنین، شرط متصل شدن انقلاب اسلامی به حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج) را انقلابی ماندن حوزه از جهت نظری و عملی دانست و ابراز کرد: امروزه دشمن به دنبال بد بین کردن مردم به نظام اسلامی است که روحانیان بایستی بیش از پیش این مساله را مد نظر داشته باشند و مسائل را برای مردم تبیین کنند.

 

وی، مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی را یکی از وظایف مهم روحانیان دانست و در این خصوص اشاره ای به فرمایشات رهبر معظم انقلاب داشت و گفت: حضرت آقا فرمودند که علما نسبت به مسائل اقتصادی مردم مسئولیت دارند.

 

حجت الاسلام والمسلمین نقوی، بحث معیشت و اقتصاد طلاب را از جمله مسائلی دانست که در کمیسیون های مجمع نمایندگان پیگیری شده است، و اظهار داشت: از چند جهت برای افزایش شهریه طلاب پیگیری های صورت گرفت و مجمع نمایندگان هم در افزایش صد درصدی شهریه طلاب از سوی رهبر معظم انقلاب نقش اساسی داشت.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد مجمع نمایندگان شهرستان فامنین اشاره داشت و گفت: از نخستین افرادی بودیم که نسبت به کمی شهریه طلاب اعتراض داشتیم و با پیگیری های که صورت گرفت توانستیم شهریه بیش از 60 نفر از طلاب فامنین را وصل کنیم.

 

وی در ادامه از مرجع عالی قدر حضرت نوری همدانی و دفتر دار ایشان آقای شمس تشکر ویژه ای داشت و اظهار کرد: در بحث شهریه طلاب از سوی حضرت نوری همدانی کمک های بسیاری شد و ایشان برای طلاب فامنینی کار بسیار بزرگی انجام دادند.

 

نماینده طلاب و فضلای فامنین در ادامه به برخی از فعالیت های مجمع نمایندگان اشاره ای داشت و گفت: متاسفانه مجمع نمایندگان بودجه کافی ندارد که ما را بخواهد در اجرای برنامه های که برای طلاب داریم یاری کند، بنابراین مسئولان فامنینی از این جهت بایستی به مجمع نمایندگان این شهرستان کمک کنند.