امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

نخستین جلسه طلاب شهرستان بهار و اسدآباد برگزار شد جمعه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۳:۲۶


نخستین جلسه طلاب شهرستان بهار و اسدآباد برگزار شد تعداد بازدید: ۶۷

نخستین جلسه طلاب و فضلای شهرستان بهار و اسد آباد، با حضور حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتمی‌نیا امام جمعه شهرستان این منطقه در قم برگزار شد.
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، جلسه طلاب و فضلای شهرستان بهار و اسد آباد، 12 اردیبهشت 97 در سالن اجتماعات دفتر تبلیغات با حضور حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتمی‌نیا امام جمعه شهرستان این منطقه برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین ناصر ذوالفقاری، نماینده طلاب و فضلای شهرستان بهار و اسدآباد ضمن خیر مقدم گویی و تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد امام زمان(عج) ابراز کرد: طلاب و فضلای بهار و اسدآباد درباره مسائل منطقه دغدغه دارند و به محض اینکه درس آنها تمام می شود برای مسائل تبلیغی به منطقه عازم می شوند.

 

وی به کاستی های تبلیغی اشاره کرد و گفت: بسیاری از دوستان مشتاق هستند که برای مسائل تبلیغی به منطقه عازم شوند؛ ولی شرایط برای آنها فراهم نیست؛ بنابراین از مسئولان درخواست داریم که شرایط را برای مبلغان فراهم کنند.

 

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین حاتمی با اشاره به این‌که شیطان پیشگام عرصه محاربه با حق تعالی است، گفت: امروز نیابت این تعرض و محاربه را شیطان بزرگ برعهده گرفته است.

 

امام جمعه شهرستان بهار با بیان این‌که امام راحل نامی روی آمریکا گذاشت که جامع‌ترین، مناسب‌ترین و منطبق‌ترین نام از هر جهت برای این کشور است، اظهار داشت: همانطور که ابلیس متعرض حریم کبریایی الهی شده، امروز هم آمریکا متعرض به حریم مقدس حضرت بقیة الله(عج) شده است.

 

وی بیان کرد: مسأله حضرت مهدی(عج) مختص یک مذهب مانند تشیع نیست، بلکه این امام عزیز موعود اُمم و بشارت همه انبیاء ائمه (ع) بوده است، هرچند ممکن است در دینی مانند مسیحیت موعود را حضرت مسیح تصور کنند و در ادیان دیگر مانند یهود و ... به گونه‌ای دیگر؛ اما پیامبر(ص) فرمود همه بدانند آن کسی که عالم را در اختیار او است تا عدالت گستر باشد و جهانی سازی کند از خاندان من است.

 

حجت‌الاسلام حاتمی‌نیا ادامه داد: مسأله جهانی سازی، عدالت گستری در جهان بشر متعلق به حضرت محمد(ص) و خاندان پاک او است، اما امروز استکبار جهانی عربده کشی کرده و خود را به توهم، کدخدای دهکده جهانی تصور کرده است و می‌خواهد با تظاهر به آزادی طلبی و دفاع از حقوق بشر جای مطهر و مقدس حضرت مهدی(عج) را اشغال کند.

 

امام جمعه شهرستان بهار با اشاره به تلاش انبیاء و ائمه(ع) برای ترویج فرهنگ انتظار گفت: پیامبران و ائمه(ع) با ایجاد و استحکام این باور که موعود حقیقی امام زمان(عج) است، این فرهنگ انتظار را برای شیعیان جهان فراهم کردند و حال وظیفه شیعیان ترویج و زنده نگه داشتن فرهنگ انتظار است که روزی وظیفه انبیاء و ائمه طاهرین(ع) بود و امروز وظیفه پیروان آن حضرت است.

 

وی در ادامه توجه به سه مسأله را ضروری دانست و تصریح کرد: یکی از دستورات امام زمان(عج) به ما زنده نگه داشتن فرهنگ انتظار و دعا برای فرج است و از همین رو باید سه مسأله را در ترویج و زنده نگه داشتن فرهنگ انتظار در نظر گرفت؛ نخست بایستی خصوصیات و ویژگی‌های حضرت مهدی(عج) که در روایات به خورشید پشت ابر تعبیر شده است، به همه دنیا منعکس شود و اگر این مسائل به گوش جهانیان برسد، کشوری مانند آمریکا دیگر نمی‌تواند عربده کشی کند.

 

حجت‌الاسلام حاتمی‌نیا با تأکید بر انعکاس ارزش‌های وجودی امام زمان(عج) اظهار داشت: ثمرات و برکات حضرت بایستی منعکس شود که اگر این آثار نباشد، زمین و زمان هم مستقر نخواهد بود، مسأله دیگر گرامی داشتن فضائل و کرامات آن حضرت نزد بزرگان، شیعیان و محبان ایشان است و مسأله آخر هم دعا برای تعجیل در فرج حضرت است.

 

وی همچنین در پایان درباره توطئه دشمنان نظام برای به انحراف کشاندن انقلاب بیان کرد: انحرافی که امروز در حال ترویج است، سستی نسبت به آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی است که از سوی دشمنان انقلاب و اسلام برنامه‌ریزی می‌شود و بایستی با روشنگری‌ این توطئه‌ها را خنثی کرد.

 

 

 

 

 

http://mntqom.com/image_gallery/file/large_1181.jpg