امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

باید در حوزه مدیریت جهادی عمل کنیم جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷:۵۸


باید در حوزه مدیریت جهادی عمل کنیم تعداد بازدید: ۳۴

عضو هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب، خواستار اجرای مدیریت جهادی در نهادهای حوزوی شد و این شیوه را تنها را خروج از بروکراسی اداری دانست.
 
 
 
 
به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان، حجت الاسلام والمسلمین سیدجلال رضوی مهر ، نماینده طلاب و فضلای استان همدان در نطق پیش از دستور پنجاه و نهمین جلسه مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای یاسوج و اتفاقات خیابان پاسداران یاد و خاطره همه شهدا و درگذشتگان این سوانح را گرامی داشت.
 
وی بیان کرد: دعای قنوت اولیای خدا که می خوانند،«اللهم صلعلی فاطمه و أبیها و بعلها و بنیها و السر المستودع فیها بعدد ما أحاط به علمک» یکی از احتمالاتی را که مرحوم مربوبی در آن شرح پاک حضرت زهرا(س) دررابطه با سرمستودع داده است، ایشان می فرمایند، سر مستودع وجود نازنین حضرت محسن، آن شهید مظلوم ولایت است. 
 
حجت الاسلام و المسلمین رضوی مهر ادامه داد: از بزرگان دیگر در علم و ادب وارد شده که سر مستودع شاید وجود نازنین سید و سالار و مقتدایمان امام زمان(عج) باشد که این ذکر خاص، بعد از عام که در آن صلوات فرزندان حضرت زهرا(س) را یاد می کنیم شاید بخاطر اهمیت و نگاه به مبحث انتظار است که فاطمه(س)، بعثت را به غدیر، و غدیر را به عاشورا، بعثت، غدیر و عاشورا را به مهدویت پیوند زده است.
 
نماینده طلاب و فضلای استان همدان گفت: اگر یک مقدار عمیق تر به این موضوع نگاه کنیم، علاوه بر اینکه خداوند سری را به عنوان راز و رمز در وجود صدیقه طاهره قرار داده است، تجلی نور فاطمه(س) در انقلاب اسلامی ما است، انقلابی که امروز صحنه های عالم را با وجود خودش یعنی دشمنان را در ارتعاش و دوستان را در امید قرار داده است.
 
وی ادامه داد: این انقلاب فاطمی است که می تواند امت واحده قرآنی را رقم بزند، این انقلابی فاطمی است که می شود مثل امام راحل معیار بزرگ انقلاب که خواستگاه این انقلاب در فیضیه بود و امام(ره) آن معمار بزرگ، این انقلاب را بوجود آورده است، امروز به دست فرزند حضرت فاطمه زهرا(سلام علیها) حضرت آیت الله العظمی امام خامنه¬ای اینگونه باصلابت مسیر را ادامه می¬دهد  که اتاق صهیونیستها بیشمار از تدبیر او واز تمشیت امور او در انزوا قرار گرفته است.
 
حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر اظهار داشت: جای اعتراض و انتقاد از بعضی ارگانهای امنیتی ما است که چگونه شد، بعد از حادثه تلخ اغتشاشات که باید در هوشیاری و هوشمندی قرار بگیرند اجازه بدهند به یک مشت عاری از تقوا، بعنوان درویش که وجود و فلسفه اینها ضدیت با مرام علی بن ابیطالب(ع) است  تا آنجا که آنها خانه هایی را در پاسداران اجاره کنند در قم خانه ها سکنی بگیرند بعد با پول که در اختیار دارند از بیرون فراخوان بزنند و گروهی در آنجا برای نوامیس مردم مزاحمت ایجاد کنند تا آنجا که با تنفگ¬بادی، سنگ، قمه، شمشیر، چوب به جان زن و مرد بیافتند و کار اینگونه ختم بشود و خدای ناکرده امنیت ما را زیر سوال ببرد.
 
نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب خاطر نشان کرد: حوزه انقلابی که به عنوان مأموریت مجمع نمایندگان ، حضرت آقا در خطاب خودشان به مجمع واگذار کردند و این افتخار است، باید در همه صحنه های امت اسلام، صحنه های اجتماع، صحنه هایی که نظام نیاز به پشتیبانی دارد، حضور پیدا کند.
 
وی ادامه داد: این مجمع نمایندگان است که افتخار می کند بار جامعه مدرسین هست، بدنه حوزه را مثل یک پل ارتباطی با کادر حوزه، مدیریت حوزه، شورای عالی حوزه ارتباط داده است، باید بیش از گذشته مورد نگاه و لطف مسئولان حوزه و بزرگان قرار بگیرد نگاهی مانند نگاه حضرت اقا به مجمع داشته باشند.
 
حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر در ادامه پیشنهادی داد و تصریح کرد: بنده از هیئت رئیسه محترم می خواهم که یک مجلسی، را تدارک ببینند ما مدیون تک تک عزیزان هستیم در این مدتی که بعنوان منشی در اختیارشما بودم، حتماً باید خودمان را وارد نقد قرار بدهیم، حتماً باید ما پیشنهادات و انتقادات را بشنویم و باید مواضعی که اینجا مطرح شده است آن بارشهای کیفی، طرحها ، ایده ها بعنوان میراث ماندگار این مجمع مکتوب بشوند و در اختیار دوستان و دیگران این سنگر قرار بگیرد.
 
وی اظهار داشت: سکولار، امروز بدنبال این هست که چهره های انقلابی را به جان هم بیاندازد یا از اهدافشان جدا کند و با فتنه و فتنه گری روحیه انقلابی بودن و انقلابی ماندن که مایه اصلی جهاد در حوزه علمیه است را بگیرد.
 
عضو مجمع نمایندگان عنوان کرد: آن مرجع تقلیدی که با قدرت و صلابت و امید بخدا، به مردم دل بست و شاگردان روح الله، تقویت شدگان مکتب امام(ره)، پیام انقلاب را به اقصی نقاط عالم رساندند باید محفوظ، پررنگ و پرشتاب باقی بماند.
 
حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر ادامه داد: ما به این خواسته ها نمی رسیم تا یک مقدار از این بوروکراسی اداری که ما در تبصره هایمان، واحدهایمان، طرحهایمان زدیم، خارج شویم و جهادی عمل کنیم اگر جهادی عمل نکنیم، جهادی به میدان نیاییم، جهادی فکر نکنیم، سالها و سالها این مجمع هفتم مجمع دهم و یازدهم و دوازدهم را هم پشت سر خواهد گذاشت و هنوز درگیر این کوچه-بازار اداریست که برای خودمان، خودمان درست کردیم.