امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

وابستگی به خارج از ایران باعث عقب ماندگی کشور می شود پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳:۰۸


وابستگی به خارج از ایران باعث عقب ماندگی کشور می شود تعداد بازدید: ۱۰

نماینده طلاب همدان اظهار داشت: این تفکر که نمی توان بدون دیدن کدخدا کار را پیش برد این باعث عقب ماندگی است و تا وقتی این تفکر و وابستگی به بیگانگان وجود دارد، همین وضعیت، رکود و برنامه ها را خواهیم داشت.
 
 
 
 
حجت الاسلام ابراهیم بختیاری، نماینده طلاب و فضلای استان همدان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان با بیان اینکه باید این تفکر که وابستگی کشور به کشورهای دیگر باعث رشد می شود، از بین برود، گفت: این تفکر که نمی توان بدون دیدن کدخدا کار را پیش برد این باعث عقب ماندگی است و تا وقتی این تفکر و وابستگی به بیگانگان وجود دارد، همین وضعیت، رکود و برنامه ها را خواهیم داشت.
 
وی با بیان اینکه تا زمانی که تفکری ایجاد نشود که توجه داشته باشیم به ظرفیت های داخلی همین مشکلات را خواهیم داشت، ابراز کرد: وقتی شما می بینید مربا هم از کشورهای دیگر وارد شود خب چه انتظاری دارید که کارخانه ها رو به پیشرفت باشد. 
 
حجت الاسلام بختیاری با بیان اینکه عدم رونق کسب و کار در کشور به دلیل واردات بی رویه کالاهایی است که توی کشور هم می شود ساخت، اظهار داشت: پول هایی که در کشورهای دیگر نمی توانند با فروش نفت وارد کشور کنند مجبور می شوند جنس ها را از کشورها ی دیگری بیاورند آن وقت توجه به تولیدات داخلی نمی شود.
 
عضو مجمع نمایندگان اظهار داشت: وقتی که جنس از کشورهای دیگر با قیمت های کم و بیش وارد کشور شود و در این میان جیب یک سری از آن ها پر شود و پول بلوکه شده در ‌خارج هزینه شود می خواهند، این اقدام را انجام می دهند، بنابراین کسب و کار داخل کشور رونق پیدا نمی کند.
 
وی با بیان اینکه تحریم های نفتی فرصت خوبی را برای ما ایجاد کرد که از وابستگی به نفت آزاد شویم، تصریح کرد: اگر وابستگی به نفت از بین می رفت بر روی تولیدات داخلی تمرکز می کردند و آن را رونق می دادند که خیلی از مشکلات بیکاری و معیشتی جوانان هم از این طریق حل می شد.
 
حجت الاسلام بختیاری  اظهار داشت:  وقتی که خواستند بنزین را تحریم کنند آمدند سرمایه گذاری کردند و تولید بنزین به گونه ای شده که نزدیک می شدیم بنزین را صادر کنیم.
 
عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با تاکید بر اینکه اگر وابستگی به نفت را کنار می گذاشتیم و به پتانسیل های داخل کشور توجه می کردیم امروز خیلی جلوتر بودیم، افزود: اگر دانشجویان نخبه و دانشمندانی که برتر هستند را به میدان عمل دعوت کنند و امکانات در اختیار آنها بگذارند، این ها قطعا باعث پیشرفت کار و آبادانی کشور خواهد شد.