امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

نخستین جلسه طلاب و فضلای همدان در سال 97 برگزار شد شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰:۳۲


نخستین جلسه طلاب و فضلای همدان در سال 97 برگزار شد تعداد بازدید: ۱۱

نخستین جلسه طلاب و فضلای همدان با موضوع تجلیل از اعضای تشکل طلاب و فضلای همدان روز جمعه31 فروردین 97 در مسجد شهید مصطفی خمینی(ره) با حضور آیت الله حمیدی، استاد درس اخلاق برگزار شد.
 
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، نخستین جلسه طلاب و فضلای همدان با موضوع تجلیل از اعضای تشکل طلاب و فضلای همدان روز جمعه31 فروردین 97 در مسجد شهید مصطفی خمینی(ره) با حضور آیت الله حمیدی، استاد درس اخلاق برگزار شد.

آیت الله حمیدی با اشاره به برخی از بزرگان شهرستان همدان گفت: همدان دارای بزرگان بسیا زیادی است و یکی از افتخارات بنده این است که همدانی هستم.

استاد درس اخلاق با بیان اینکه ماه شعبان دارای فضیلت های بسیار زیادی است، به فراض های از مناجات شعبانیه اشاره کرد و پیرامودن آنها نکات اخلاقی را برای طلاب بیان کرد.

آیت الله حمیدی ابراز کرد: یکی از ویژگی های مهم ماه شعبان ولادت های پر برکتی است که در آن صورت گرفت و از خدا می خواهیم که ظهور حضرت بقیه الله اعظم را در این ماه قرار بدهد و مظلومان را نجات بدهد.

وی در ادامه مسأله تیلیغ را بسیار مهم دانست و گفت: مناطقی که نیاز به مبلغ و کارهای تبلیغی دارند بایستی نیازشان برطرف شود و به فراموشی سپرده نشوند.

آیت الله حمیدی خاطرنشان کرد: ممکن است طلبه ای در قم بماند و از نظر علمی هم رشد کند ولی نباید فراموش کند که رسالت اصلی او چیست، امروز امر تبلیغ یک امر بسیار مهم است و روستایی که کسی را برای هدایت مردمش ندارد از همه چیز مهمتر است.

استاد درس اخلاق دست گیری و هدایت مردم را نتیجه علم واقعی دانست و گفت: کسب علم و رشد در این زمینه خوب است به شرطی که این علم منجر به دستگیری مردو و هدایت آنها شود.

شایان ذکر است در این جلسه از آیت الله حمیدی که 30 سال عضو تشکل طلاب و فضلای همدان بودند و همچنین از 20 نفر از اعضای دیگر تشکل تجلیل شد.