امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

اقتصاد مقاومتی راه حل خروج از رکود است چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸:۳۸


اقتصاد مقاومتی راه حل خروج از رکود است تعداد بازدید: ۱۴۱

نماینده طلاب و فضلای همدان گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی که از سال‌های اخیر با آن مواجه هستیم و رکود کم سابقه‌ای در فضای جامعه مشاهده می‌شود راه حل برای خروج از این رکود، همان اقتصاد مقاومتی است.
 
 

حجت الاسلام حسین رضا بیرامی، نماینده طلاب و فضلای همدان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی که از سال‌های اخیر با آن مواجه هستیم و رکود کم سابقه‌ای در فضای جامعه مشاهده می‌شود راه حل برای خروج از این رکود، همان اقتصاد مقاومتی است.

 

وی ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی باید به مؤلفه‌ اشتغال، تولید پاک و خالص و سالم و عرضه‌ی مطابق با تقاضا در بازار جهانی توجه کنیم، اگر بتوانیم در حیطه‌ تبلیغ و مبلغان مردم را در فضاسازی فرهنگی به مصرف کالاهای داخلی گرایش بدهیم و کالاهای داخلی‌مان را از لحاظ کیفیت به مقام برتر برسانیم شاهد خواهیم بود که دیگر در جهان سوم ایران اسلامی جایگاهی ندارد، بلکه او در جهان برتر، کیفیت برتر و ابر برتر خواهد بود.

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه عنوان کرد: به لحاظ اینکه امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ما در انواع تحریم‌ها از ناحیه‌ دشمن قرار گرفته و بعد از تحریم‌ها تهدیدها مورد رنجش قرار داده است، ملت بزرگ ایران اسلامی را شاهد هستیم همین‌ها فرصتی شده است تا مغزهای متفکر جامعه ما به خصوص جوانانی که موتور متحرکه‌ این جامعه‌ اسلامی به شمار می روند، با بازوان توانمندشان توانایی‌ها را به بهره برداری برسانند.

 

وی افزود: امروز شاهد هستیم که در کارخانه‌ها، مراکز فنآوری، مراکز تولید، کوشش‌ها دو چندان شده است، مغز ایرانی بود که فضانور، کشتی بزرگ جماران، موتور هواپیما، اقسام و انواع لوازم مصرفی خانگی و صنعتی را بسازد و این مغز ایرانی است که می‌تواند با اقتصاد مقاومتی وابستگی خود را به غرب و شرق به اتمام برساند.

 

حجت الاسلام بیرامی تاکید کرد: باید دولتمردان ورود هر گونه کالای مشابه به داخل کشور را ممنوع کنند، از شعار زدگی بپرهیزیم، به عمل و محور قرار دادن فرامین رهبرمعظم انقلاب بیاندیشیم، ما می‌توانیم به زودی شاهد باشیم که ایرانی اسلامی به عنوان اتحاد جماهیر اسلامی بازارهای جهان اسلام را در اختیار قرار داده است.

 

وی اضافه کرد: نباید از کالاهای بی کیفیت و بی خاصیت از بعضی کشورها دامن بزنیم و آن‌ها را اجازه بدهیم کشتی کشتی وارد گمرک جمهوری اسلامی شود، باید به توان ایرانی اعتماد کنیم، همدیگر را باور کنیم و بدانیم ترقی و تعالی کشور به این است که عرضه و تقاضا، اشتغال و تولید، همه و همه در کنار هم در داخل خاک جمهوری اسلامی میسر است.

 

عضو مجمع نمایندگان اظهار داشت: آنچه مهم است این که ما باید از طریق رسانه‌ها تبلیغ را مد نظر قرار بدهیم و هر ایرانی را مکلف کنیم به تکلیف روز و سیاسی نوین خویش که مصرف کالاهای ایرانی امروز برای هر ایرانی یک شرط لازم دوست داشتن ایران اسلامی است، مصرف کالاهای خارجی موجب ضعف بازار و وابستگی است و نباید سرمایه‌های اندوخته‌ ذخیره‌ای ما در بانک‌ها مصرف کالاهای خارجی شود.

 

وی با بیان اینکه رویکرد بازار به رویکرد بانک‌ها است، تصریح کرد: بانک‌ها باید از ربا دادن و ربا گرفتن پرهیز کنند، ربا به حکم صریح قرآن محاربه‌  با خدا و رسول خداست، ربا می‌تواند مهرورزی وعطوفت را در جامعه‌ ما تضعیف و مردم را نسبت به تعصب خویش خاموش و خمود کند.

 

حجت الاسلام بیرامی گفت:  باید از بانک‌ها سؤال کرد ساختمان‌های مجلل آسمان خراش قد علم کرده چگونه روی هم آجرها و سنگ‌ها و پیکرش ساخته‌ شده است؟ آیا این به جز آن است که یک عده از مردم در زیر بار ربا و دیر کرد بانک‌ها قد خم کرده‌اند؟ و امروز دچار رشوه و ربا شدیم.