امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

معی از طلاب و فضلای همدانی با آیت الله حمیدی دیدار کردند پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۸:۵۴


معی از طلاب و فضلای همدانی با آیت الله حمیدی دیدار کردند تعداد بازدید: ۲۷۹

جمعی از اساتید، طلاب و فضلای استان همدان با آیت الله سید هاشم حمیدی از علمای برجسته این استان دیدار و گفتوگو کردند.
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای استان همدان امروز در مسجد مرحوم آیت‌الله مصطفی خمینی(ره) با حضور آیت‌الله سید هاشم حمیدی، عضو  روحانیت مبارز تهران برگزار شد.

 

آیت‌الله حمیدی با ذکر چند خاطره از دوران طلبگی خود اظهار داشت: با توجه به تکنولوژی و مسائل جدیدی که در جامعه بشریت به وجود آمده است، روحانیت نیز خود را بایستی برای این مسائل جدید آماده کند.

 

وی ادامه داد: پیامبران نعمت الهی هستند که برنامه آنها قرآن است، درواقع آیات قرآن دو کار برای بشریت انجام می‌دهد، نخست اینکه مؤمنان را تزکیه می‌کند و دیگر اینکه مؤمنان را تأدیب می‌کند.

 

آیت‌الله حمیدی بیان کرد: نکته اصلی این است که تزکیه را بر تأدیب مقدم دانسته است، نمی‌آید ابتدا تأدیب کند و سپس تزکیه کن، ابتدا تزکیه می‌کند و سپس تأدیب و این در مسائل اخلاقی بسیار مهم است.

 

وی با اشاره به اینکه طلبه‌ای که وارد حوزه می‌شود ابتدا مسائل اخلاقی برای او مهم است و بایستی روی این مسأله سرمایه‌گذاری کند، یکی از ویژگی‌های شهر همدان این است که این شهر دارای بزرگان زیادی بوده است.

 

عضو  روحانیت مبارز تهران  بابیان اینکه در همه امور باید رضایت خداوند را در نظر داشته باشیم، عنوان کرد: در ابتدای ریاست جمهوری آقای روحانی به ایشان نامه نوشتم که در امور بایستی رضایت خداوند را در نظر داشته باشید چون ممکن است برخی امور به مزاج برخی از مردم خوش بیاید ولی مورد رضای خداوند نباشد.

 

وی اظهار داشت: بنده در دانشگاه‌ها می‌روم، امروزه از طریق همین موبایل‌ها شبهه‌های زیادی را در تفکر جوانان ما انداخته‌اند، بنابراین ما باستی به این مسأله توجه داشته باشیم که در آینده با چه شبهه‌هایی روبه رو خواهیم شد و خود را برای پاسخگویی به این شبهات آماده کنیم.